Maria Scare Měsíc
Informace a historie Maria Scare
Jirka Houška
Jirka Houška
zpěv
Víťa Sobotka
Víťa Sobotka
kytara
Ivan Bruner
Ivan Bruner
basa
Jirka Pácalt
Jirka Pácalt
bicí

MARIA SCAREV současném obsazení hraje Maria Scare od roku 1997, až na drobné změny na postu bubeníka, kde se v roce 2004 natrvalo usadil Jirka Pácalt. Repertoár se skládá ze zhruba čtyřiceti vlastních skladeb s českými texty (asi dvě hodiny čistého času). Stylově hudba vychází zejména z klasického hardrocku.
Maria Scare vystupuje převážně v pražských klubech a sálech (např. RC Kain, Malostranská beseda, RockCafé, Vagon, Barča aj.) ale nevyhýbá se ani hraní mimo Prahu (kluby, festivaly, motorkářské srazy a podobné akce). Jako předkapela hrála s Katapultem, Argemou, Premierem, Brutusem a mnohými dalšími.

V roce 1999 vydala Maria Scare svoje debutové album "Best Off", které jí v říjnu 1999 v pražském RockCafé pokřtil Aleš Brichta. Deska byla kladně přijata jak fanoušky a posluchači, tak i hudebními kritiky (např. Rock&Pop, Beng! a jiné hudební časopisy), což umožnilo kapele prezentovat se v televizním pořadu Dobré ráno na ČT1.

V roce 2001 vyhrála Maria Scare soutěž o účast na festivalu Rock for People v Českém Brodě, což jí - mimo vystoupení na tomto prestižním festivalu - umožnilo i zařazení dvou skladeb na CD-sampler, který byl mimo festival distribuován i významnými hudebními časopisy. Obě skladby byly doplněny jednou živou nahrávkou a vydány jako promo singl.

V roce 2005 vydala Maria Scare nové album "Pěna", které stejně jako předchozí album "Best Off" vydala vlastním nákladem. Tentokrát ho vlastními silami i nahrála na staré faře v jižních Čechách.

V roce 2012 vydává Maria Scare třetí CD s jednoduchým názvem "3". CD bylo nahráno ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře a vydáno opět vlastním nákladem.
RC Kain - Praha 3 Husitská 1
FajnRockMusic Radio
Music Page - Kapely, koncerty, recenze, foto, souteze, nastroje, shop
...
Rockový magazín Rockshock
Internetový obchod s Punk&Rock souvenirs
designworkshop.cz
Internetová kavárna Venice

Chcete zde mít svůj odkaz?

Stačí pouze zařadit odkaz Maria Scare na vaše stránky a poslat e-mailem vaše logo.
Umístěte náš odkaz na Vaše stránky

grafika a design: Petr Polák